Znak E
znak_e Przy oznakowaniu zgodnym z ECE104 należy być ostrożnym. Chcą Państwo oznakować swój pojazd folią odblaskową, ale nie mogą się Państwo dowiedzieć czy dana folia naprawdę spełnia wymagania ECE104?

Na rynku występuje duża ilość folii odblaskowych, które różnią się jakością i ceną. Duża ilość folii jest nawet dostępna w odpowiedniej szerokości 50mm w kolorach Biały, żółty, czerwony. Rozwiązanie jest łatwe. Należy zwrócić uwagę na tzw. Znak-E, oznaczenie zgodne z UNE ECE104, które powtarza na folii co 50cm.

Co oznaczają poszczególne elementy w Znaku-E?

Dopuszczone folie posiadają znak jak pokazany w grafice. (Ten konkretny znak obrazuje folie Reflexite na powierzchnie metalowe)

„C”
Oznacza to iż materiał jest badany i dopuszczony zgodnie z klasą „C” Regulacji 104. Klasa C jest jedyną odpowiednią do oznakowania konturowego

E+Numer
Pokazuje w którym kraju zlokalizowany jest instytut badawczo-dopuszczający. W naszym przypadku E4 oznacza to Instytut w Holandii.

104R+Numer
104R oznacza iż folia została przebadana zgodnie z ECE104. Ostatnie cyfry to dokładny numer dopuszczający.

Przed użyciem należy sprawdzić czy dana folia posiada odpowiednie oznaczenie co jest gwarancją jakości i zgodności z prawem.